غذاساز ؛ یک خرید جذاب و مقرون به صرفه

غذاساز یکی از وسایل جذابی است که برای هر خانه ای لازم است. این وسیله کمک می کند تا بتوانید غذا های خود را سریعتر، بهتر و با کیفیت بیشتری تهیه نمایید. اگر از آن دسته افرادی می باشید که علاقه ای به تکه کردن، خرد کردن یا برش زدن مواد غذایی نیستید، غذاساز یک وسیله ی مناسب برای شما می باشد.

البته می توان از این وسیله به صورت محدود استفاده کرد و هر زمان که وقت یا حوصله ی کافی ندارید، از غذاساز بهره ببرید.

اگر تا اینجا، مطلب جذابی ارائه شده و به نظرتون مفیده که بدونید چه نوع غذاسازی باید بخرید، پیشنهاد می کنیم ادامه ی مقاله که توسط تیم سیراف کالا تهیه شده را حتما بخوانید. ما در این مقاله سعی تعریفی جامع از غذاساز ارائه نماییم و نکاتی که ممکن است در خرید این وسیله، حیاتی باشد را ذکر کرده ایم.

غذاساز ها از قطعات مختلفی ساخته شده اند - غذاساز ؛ یک خرید جذاب و مقرون به صرفه
غذاساز ها از قطعات مختلفی ساخته شده اند

نکات مهم در حین خرید غذاساز

برای خرید هر وسیله ای، باید یکسری از نکات مهم و حیاتی بررسی شود. این ویژگی ها، باعث می شوند خریدی مطمئن و مناسب داشته باشیم. این موضوع برای غذاساز نیز صدق می کند و برای خرید این محصول، باید خصوصیاتی را مدنظر داشت. در ادامه با مهم ترین این نکات، آشنا می شویم.

– قدرت موتور

شاید مهم ترین ویژگی یک غذاساز، قدرت موتور آن باشد که برای مصارف گوناگون و برند های مختلف، یکسان نمی باشد. معمولا غذاساز های مناسب برای مصارف خانگی، قدرتی در حدود 400 الی 750 وات دارند. این مقدار برای افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای آشپزی نمایند یا می خواهند کیک و شیرینی تهیه نمایند، کم است و باید قدرت موتور بالاتری را در نظر داشته باشند.

– میزان صدای تولیدی

اگر از برندی نامعتبر و ارزان قیمت خرید نمایید، حتما میزان صدای تولیدی آن شما را آزرده خاطر می نماید. برند های معتبر و با کیفیت، میزان صدای تولیدی غذاساز را کنترل می نمایند تا باعث شود آرامش خاطر در حین تهیه ی غذا، به وجود آید.

– محفظه ی نگه دارنده ی مواد غذایی

معمولا همراه هر وسیله ای که خریداری شده است، مقداری لوازم جانبی نیز برای امورات متنوع و خاص، موجود است. همچنین برای نگهداری این وسایل نیز، یک محفظه و مکانی در نظر گرفته می شود. برای اینکه بتوانیم این وسایل و ابزار را به صورت مناسب نگهداری کنیم، نیاز است محفظه ای مناسب برای آن تعبیه شده باشد.

بنابراین یکی از موارد دیگری که در حین خرید غذاساز باید به آن توجه شود، محفظه ی نگه دارنده ی مواد غذایی می باشد.

– امکان شستشوی قطعات

قطعاتی که درون غذاساز به کار رفته است، به دلیل تماس مستقیم با غذا، باید شسته شوند. همچنین به دلیل تیز بودن تیغه هایی که درون غذاساز ها به کار رفته است، معمولا شستشوی آن به وسیله دست خطرناک بوده و این مورد، توصیه نمی شود.

بنابراین امکان شستشوی قطعات به وسیله ی ماشین ظرفشویی، از دیگر ویژگی هایی می باشد که می تواند مهم قلمداد شود.

نمایی از یک غذاساز - غذاساز ؛ یک خرید جذاب و مقرون به صرفه
نمایی از یک غذاساز

ادامه ی نکات

همچنین از دیگر نکاتی که ممکن است مهم باشد، در زیر لیست شده است:

لوازم جانبی، سایز و ابعاد غذاساز، ابعاد لوله ی تغذیه، برند تهیه کننده، عملکرد توربو غذاساز، عملکرد لحظه ای، طول سیم غذاساز، قیمت محصول.

لوازم به کار رفته در غذاساز

غذاساز، یک محصولی است که کاربرد های گوناگونی دارد؛ به همین علت از قطعات متنوعی ساخته شده است. در زیر می خواهیم به جزئیات قطعات به کار رفته در این محصول اشاره کنیم:

– مخلوط کن

این بخش از غذاساز، باعث می شود مواد غذایی متنوع با یکدیگر مخلوط شوند. بنابراین نیاز است که جنس و گنجایش این محفظه، بررسی شود.

– یخ خردکن

یکی از قابلیت های جذاب غذاساز، قابلیت یخ خردکن است. البته برخی از غذاساز ها این امکان را ندارند. بنابراین مهم است قبل از خرید این محصول، به این ویژگی اشاره کرد و بررسی کرد که آیا محصول مورد نظر، از چنین قابلیتی برخوردار است یا خیر.

– آب میوه گیری

یکی از مزیت های این محصول، این می باشد که می توانید در عین خرید یک محصول خاص، همزمان از خرید چندین محصول مجزای دیگر نیز در امان باشید. یکی از ویژگی های غذاساز، این می باشد که می توانید به وسیله ی آن، آب مرکبات و میوه ها را بگیرید و دیگر نیازی به داشتن آب میوه گیری نیز نخواهید داشت.

– آسیاب

به وسیله ی این قسمت، می توانید دانه های فلفل، پودر سوخاری و . . . را آسیاب نمایید و از آن ها در غذا هایتان استفاده نمایید.

همچنین از دیگر ویژگی های غذاساز، پوره و رب ساز، رنده و خمیر زن می باشد.

نکاتی مهم در رابطه با نگهداری غذاساز

– اگر دستگاه خالی از مواد می باشد، آن را به هیچ وجه روشن ننمایید.

– با توجه به میزان گنجایشی که محصول دارد، از مواد غذایی استفاده نمایید و خارج از حجم آن، استفاده ننمایید.

– هنگامی که قطعات را برای شستشو باز کرده اید، مطمئن باشید که به درستی آن ها را در جایگاه خودشان، محکم کرده باشید.

– هنگامی که قطعات آن را باز کرده اید، نگذارید آب به موتور دستگاه نفوذ پیدا کند.

می توان از این وسیله برای آب میوه گیری هم استفاده کرد - غذاساز ؛ یک خرید جذاب و مقرون به صرفه
می توان از این وسیله برای آب میوه گیری هم استفاده کرد

– از مواد غذایی سفت که باعث ایجاد ضربه و خرابی به محصولات دستگاه می شود، خودداری نمایید.

– پس از آنکه قطعات گوناگون محصول را شسته اید، بگذارید به خوبی خشک شوند و سپس آن ها را درون محصول، قرار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله که از جانب سیراف کالا تولید شد، به خوبی با خصوصیات و ویژگی های غذاساز و نحوه ی کار آن آشنا شده اید. این محصول، یک وسیله ی بسیار کاربردی علی الخصوص برای خانوم های خانه دار می باشد که می تواند کار آن ها را، کم و آسان نماید.

در آخر پیشنهاد می کنیم حتما قبل از خرید غذاساز، به خوبی درباره ی کاربرد و ویژگی های آن تحقیق نمایید تا پس از خرید، از تهیه ی این محصول پشیمان نشوید.

امیدواریم این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید