oppo از فناوری شارژ بی سیم خود رونمایی کرد

شرکت oppo شرکتی است که به تازگی وارد عرصه ی الکترونیک شده و اگر اسم این شرکت را تاکنون شنیده باشید، احتمالا به دلیل گوشی های جذابی می باشد که اغلب در لیست بهترین ها، حضور دارد. این شرکت می خواهد راه شیائومی در تولید محصولات الکترونیک را ادامه دهد.

جدیدترین محصولی که شرکت oppo آن را تولید کرده است، فناوری شارژ بی سیم می باشد که چندی است نام آن را می شنویم و برند های معتبری همچون اپل و شیائومی و سامسونگ نیز در پی تولید انبوه آن می باشند.

Oppo با منتشر کردن ویدئویی، از این محصول خود رونمایی کرد که نام کامل آن، Wireless Air Charging می باشد.

در ادامه بیشتر با این محصول آشنا می شویم. لطفا تا انتهای این مطلب همراه سیراف کالا باشید.

مقدمه ای بر فناوری شارژ بی سیم Oppo

اگرچه در گذشته، فناوری شارژ بی سیم بسیار بر سر زبان ها می آمد اما کسی به آن توجه نمی کرد و شرکت های زیادی نیز به آن بی توجه بوده اند. اما اکنون که شرکت های بزرگ دنیا مانند اپل، شارژر سیمی را از بسته بندی های گوشی حذف کرده اند، این فناوری بیش از گذشته مهم جلوه داده می شود.

در همین زمینه شرکت چینی oppo نیز به تولید این محصول فعالیت داشته و در جدیدترین ویدیویی که در فضای مجازی منتشر کرده است، از شارژر بی سیم خود رونمایی کرد.

فناوری شارژر بی سیم oppo - oppo از فناوری شارژ بی سیم خود رونمایی کرد
فناوری شارژر بی سیم oppo

Oppo ادامه دهنده ی راه شیائومی

پس از آنکه در چند ماه قبل، شیائومی از Mi Air Charge خود رونمایی کرد و از آن به عنوان غول شارژر بی سیم یاد کرد، oppo نیز از محصول جدید خود که شارژر بی سیم می باشد رونمایی کرد. در ویدیویی که از این شرکت منتشر شده، شاهد تست این فناوری به وسیله ی گوشی Oppo X 2021 می باشیم.

شارژر بی سیم oppo تا چه مسافتی را شارژ می نماید؟

در نمایشگاه MWC شرکت oppo اعلام کرد که این فناوری، می تواند در فاصله ی 10 سانتی متری، اقدام به شارژ دستگاه نماید اما در ویدیویی که منتشر شده، مشخص شده است که فاصله ی دستگاه تا شارژر، 20 سانتی متر می باشد و همچنان گوشی در حال شارژ می باشد.

مزیت شارژر oppo در مقایسه با شیائومی

اگر فناوری شارژر بی سیم شیائومی را مشاهده کرده باشید، خواهید دید که امواج میلی متری، از طریق یک منبعی ارسال می گردد اما در اوپو، این عامل محدوده ی کمتری را در بر می گیرد و oppo با افزودن تشدید مغناطیسی ( Magnetic Resonance ) سعی دارد که چنین مشکلی را بر طرف نماید.

شارژر بی سیم oppo چه مزیت هایی دارد؟

شارژر های بی سیم، انقلابی در شارژ کردن گوشی ها به وجود آورده اند و باعث افزایش سهولت در شارژ دستگاه شده اند. شارژر بی سیم Oppo نیز مانند سایر شارژر های بی سیم، دارای مزیت های فوق العاده ای می باشد. در زیر به برخی از این ویژگی ها، اشاره شده است:

1- سهولت در استفاده

حتما به یاد دارید که برای شارژ دستگاه، باید از سیم های فیزیکی استفاده کنیم که در بسیاری از موارد، سختی های خاصی به همراه دارد. با تولید این محصول، دیگر این سختی ها وجود ندارد و کاربر می تواند به راحتی، دستگاه خود را شارژ نماید.

همچنین در گوشی هایی که جک هدفون حذف شده است، هنگام شارژ به وسیله سیم، نمی توان از هندزفری استفاده کرد. بنابراین با استفاده از شارژ بی سیم، این امکان نیز به وجود می آید که بتوان همزمان هم گوشی خود را شارژ کرد و هم از هندزفری استفاده کرد.

2- قابلیت حمل

می توان شارژ بی سیم را با خود حمل کرد و هر جایی که لازم شود، از آن استفاده کرد.

3- برخورداری از قابلیت شارژ سریع

این امکان نیز وجود دارد که گوشی خود را به وسیله ی امکان شارژ سریع، زودتر شارژ کرد.

ویدیو رونمایی از شارژر بی سیم oppo

آیا شارژر بی سیم اوپو وارد بازار شده است؟

در حال حاضر این شرکت، تنها اخبار و ویدیویی از آن منتشر کرده است و در حال حاضر، این فناوری وارد بازار نشده است اما پیش بینی می شود به زودی این تکنولوژی وارد بازار شود تا مورد توجه ی استفاده کنندگان، قرار بگیرد.

بنابراین به دلیل اینکه هنوز شاهد این دستگاه در بازار نیستیم، به تبع آن نیز قیمتی از این دستگاه در حال حاضر در دسترس نمی باشد.

جمع بندی نهایی

در حال حاضر، همچنان استفاده از شارژر سیم دار، رایج می باشد و درصد زیادی از افراد، از این تکنولوژی استفاده می کنند اما به احتمال زیاد، در آینده ای نزدیک شاهد جایگزین شدن شارژر های بی سیم به جای شارژر های سیم دار باشیم.

شرکت oppo شارژر مخصوص خود را نیز تولید کرده است که به نظر با توجه به سابقه ای که این برند در تولیدات با کیفیت دارد، با دستگاهی جذاب و با کیفیت مواجه می شویم.

به دلیل اینکه هنوز این فناوری وارد بازار نشده است، نمی توان به طور کامل درباره ی آن نظر داد. بنابراین منتظر عرضه این محصول به بازار می باشیم و پس از آن، منتظر نقد و بررسی این محصول توسط سیراف کالا باشید.

امیدواریم از خواندن این مطلب در سیراف کالا لذت برده باشید و مطالب ذکر شده، پاسخگوی نیاز شما بوده باشد.