Neo QLED 2021 جدیدترین تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ که بزرگترین سازنده ی تلویزیون در جهان می باشد، هر ساله تلویزیون های جدید و جذابی تولید می نماید که طرفداران در این حیطه را، خوشحال می کند. این تلویزیون ها که دارای خصوصیتی مانند هوشمند بودن و مدرن بودن دارند، می توانند طیف وسیعی از افراد را در بر بگیرند. جدیدترین محصول تولیدی این برند، Neo QLED 2021 می باشد.

این محصول که به تازگی توسط سامسونگ معرفی شد، به زودی راهی بازار های جهانی می شود تا بدین وسیله به دست خریداران برسد.

نمایی از تلویزیون جذاب Neo QLED 2021 - Neo QLED 2021 جدیدترین تلویزیون سامسونگ
نمایی از تلویزیون جذاب Neo QLED 2021

مقدمه ای بر Neo QLED 2021

این تلویزیون که با نامی جدید تولید شده است، نشان دهنده ی این می باشد که باید خود را آماده و مهیا برای رو به رو شدن با نسلی جدید از تلویزیون های سامسونگ، کنیم. این نسل از تلویزیون ها که کوانتومی می باشند، در مدل های QN800A، QN900A تولید می شوند که ابعاد آن ها 65، 75 و 85 اینچی می باشند و رزولوشن 8K را ارائه می دهند.

البته در مدل های QN90A و QN85A شاهد رزولوشن UHD/4K می باشیم. در تلویزیون های UHD/4K تنها شاهد اندازه های بالای 50 اینچ می باشیم که به نوبه ی خود، منحصر به فرد می باشد.

نگاهی بر Neo QLED 2021

این نسل از تلویزیون های سامسونگ، دارای پردازنده ی جدیدتر و بهبود یافته تر می باشند. این پردازنده Neo Quantum نام دارد که از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق بهره می برد و می تواند در این زمینه به مخاطب، کمک کند.

سامسونگ برای Neo QLED 2021 از نور پس زمینه ( بک لایت ) Quantum Mini LED استفاده کرده است که یک ویژگی خاص می باشد.

سامسونگ در این گوشی برای گیمر ها نیز ویژگی هایی قرار داده است و از آن می توان به شریک بودن با مایکروسافت در کنسول Xbox Series X اشاره کرد که ویژگی های منحصر به فردی برای گیمر ها در این تلویزیون، تدارک دیده شده است.

برخی از مشخصات این تلویزیون

تلویزیون سامسونگ مدل Neo QLED 2021 دارای نرخ نوسازی 120 هرتز می باشد که یکی از نقاط قوت این تلویزیون می باشد. پاسخ به فرکانس Response Time نیز در این تلویزیون دارای 5.8 میلی ثانیه است که برای تلویزیونی با این رده و مشخصات، فوق العاده می باشد.

وجود برنامه های سلامتی و ورزش، از آپشن های این تلویزیون می باشد - Neo QLED 2021 جدیدترین تلویزیون سامسونگ
وجود برنامه های سلامتی و ورزش، از آپشن های این تلویزیون می باشد

از دیگر امکانات و فناوری هایی که در ای تلویزیون استفاده شده است، Freesync Premium Pro از شرکت AMD می باشد که به همین واسطه، می توان آن را مناسب برای کنسول بازی نسل نهم دانست که عملکرد و کیفیت آن، زبانزد می باشد.

بخش بازی Neo QLED 2021

سامسونگ برای بخش های مختلف این تلویزیون، اندیشیده است و کمتر قسمتی را از قلم انداخته است. بخش بازی این تلویزیون نیز دستخوش تغییراتی شده است. یکی از جدیدترین ویژگی هایی که این تلویزیون در بخش بازی دارد، افزوده شدن Game Bar به آن می باشد.

این ویژگی که شبیه ساز Super Ultrawide Gameview می باشد، یکی دیگر از ویژگی هایی می باشد که این تلویزیون را در دسته بندی تلویزیون های گیمینگ، قرار داده است.

همچنین سامسونگ در زمان فعلی که ویروس کرونا شیوع یافته است، برای افراد مختلفی که زمان زیادی در خانه سپری می کنند ( علی الخصوص فریلنسر ها ) دو ویژگی جذاب در Neo QLED 2021 ارائه داده است:

1- Samsung Health

2- Smart Trainer

از این 2 برنامه می توانید در جهت سلامتی و ورزش بیشتر در خانه استفاده کنید و به سلامت خود، بیشتر از قبل اهمیت بدهید.

استفاده از Quantum Mini در LED های این تلویزیون، چه فایده ای دارد؟

شاید در ابتدا هنگامی که خوانده اید در این تلویزیون، از LED های Mini استفاده می شود، با خود گفته اید که این امکان، چه ویژگی بخصوصی را ارائه می دهد؟

سامسونگ در Neo QLED 2021 از LED های Mini استفاده کرده است؛ به عبارت دیگر از دیودهای بسیار کوچکی بهره برده که در نور زمینه استفاده شده اند. ترکیب این امکان با بخش نرم افزاری، سبب ایجاد کنتراست بهتر و دقیق تر بر نور پس زمینه شده است.

نمای رو به رو از این تلویزیون - Neo QLED 2021 جدیدترین تلویزیون سامسونگ
نمای رو به رو از این تلویزیون

علاوه بر مورد فوق، سامسونگ از سیستم Local Dimming نیز در این تلویزیون استفاده کرده است که باعث می شود امکان کنترل نور به صورت نقطه ای، فراهم شود.

همه ی عوامل فوق باعث می شود بهترین کنتراست و نمایش رنگ ها در این تلویزیون فراهم شود تا کاربر بتواند با بهترین کیفیت و امکانات، به تماشای محتوای مورد علاقه ی خود بپردازد.

فناوری Micro LED در Neo QLED 2021

سامسونگ از فناوری جدید Micro LED در این تلویزیون استفاده کرده است که باعث افزایش دقت رنگ می شود. این ویژگی که دارای ضخامت بسیار کمی است، باعث می شود کیفیت این تلویزیون، بیشتر شود.

شاید در هنگام استفاده، آنچنان متوجه ی کیفیت این فناوری نشوید ولی نبود آن، می تواند کاملا ضربه ای سخت به این تلویزیون بزند.

جمع بندی نهایی

در دنیای کنونی که تولید کننده های تلویزیون، بسیار زیاده شده اند و رقابت بر سر کیفیت و قیمت به اوج خود رسیده است، انتخاب یک تلویزیون تمام عیار که مناسب شخص باشد، کاری سخت می باشد.

باید ابعاد، اندازه، کیفیت، برند تولید کننده و قیمت تلویزیون سنجیده شود و در صورتی که تمام موارد فوق مورد قبول واقع شود، می توان به خرید تلویزیون علاقه نشان داد.

تلویزیون Neo QLED 2021 نیز از آن دسته تلویزیون هایی می باشد که با داشتن امکانات فوق العاده، می تواند از انتخاب های قطعی هر شخصی باشد. در حال حاضر این تلویزیون تنها توسط سامسونگ رونمایی شده است و هنوز داخل بازار های جهانی وارد نشده است.

Mini LED های به کار رفته در این تلویزیون، باعث افزایش کیفیت و کنتراست رنگ ها می شود - Neo QLED 2021 جدیدترین تلویزیون سامسونگ
Mini LED های به کار رفته در این تلویزیون، باعث افزایش کیفیت و کنتراست رنگ ها می شود

بنابراین بهتر است قبل از انتخاب، آن را به خوبی بررسی کرده و منتظر این باشیم که این تلویزیون وارد بازار شود و تست های اولیه بر روی آن انجام شود و سپس به خرید آن رغبت کنیم.

البته از برند نام آشنا و با کیفیت سامسونگ نیز انتظار یک محصول بی کیفیت نمی رود.

امیدواریم از خواندن این مقاله در سیراف کالا لذت برده باشید.